| BogdanSVPetc a întrebat:

am o proble,ma; nu foarte urgenta dar foarte utila! Povestea mea:Am vandut un telefon si am pus tot de pe el pe un stick(printre care aveam niste chestii naspa dar si niste poze si programe extrem de imp pentru mine,asta-i buba.). Inainte de a introduce sticul m am dus la antivirus sal dezactivez pentru o perioada cat mut acele fisiere in PC(am un avast care intruna imi trecea sticul in carantina daca nu l dezactivam, nu prea stiu de ce). Problema e ca atunci cand am vrut sal dezactivez nu sa mai deschis, a aparut o eroare in schimb in care scrie:The instruction at 0x774ba202 referenced memory 0x00000050.The memory could not be read.
La care am o singura varianta ok.Eu ca neinteligentul vazand ca nu l pot deschide am zis ca sa sricat si gata, sa pun sticul; l-am pus, si tot mia mutat sticul in carantina.De aici am nevoie de ajutor.Am cautat peste tot sa vad cum sa-l repar darnu gasesc.Nu vreau decat sa pot sa imi recuperez fisieree.Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai tu crezi ca ala il baga in carantina de prost?

| BogdanSVPetc explică (pentru K0sti):

Pai asa face cu toate sticurile de marca asta!

| K0sti a răspuns (pentru BogdanSVPetc):

laughing) Nu exista asa ceva! Ce inseamna marca asta? Toate sunt virusate, atat timp cat toate au trecut prin acelasi calculator virusat!

| BogdanSVPetc explică (pentru K0sti):

Nu e chiar asa, sunt silicon power si cand l am dus si la scoala si la prieteni asa face.Pleca in carantina.Si nu numai al meu, mai au baieti stickuri din astea si au aceeasi problema.In fine, mai putea ajuta sa repar antivirusul ca sa l scot din carantina, o metoda ceva, mersi!

| K0sti a răspuns (pentru BogdanSVPetc):

Cum adica sa repari antivirusul? Ce sa repari la un antivirus? Ia intra aici sa vorbim ca nu stau sa fac conferinta aici: http://www.epasystems.ro/asistenta-it-online/

| BogdanSVPetc explică (pentru K0sti):

Nu mai pot sa stau, si nici nu ma lasa sa postez, dau post si nu se intampla nimic.Deci eu nu mai pot deschide antiirusul, ca sa scot stickul din carantina. Problema e ca atunci cand am vrut sal dezactivez nu sa mai deschis, a aparut o eroare in schimb in care scrie:The instruction at 0x774ba202 referenced memory 0x00000050.The memory could not be read.

| K0sti a răspuns (pentru BogdanSVPetc):

Probeaza stick-ul pe alt calculator si te lamuresti! Simplu!