| RoxanaV a întrebat:

Hey TPU.Mi-am reinstalat windows-ul (Xp) si nu imi merge placa de sunet.Am incercat sa instalez cateva drivere dar degeaba.Iar cd-urile nu mi le citeste.Astept raspuns va rogg.Multumesc anticipat!

11 răspunsuri:
| 1Mihai1 a răspuns:

Descarcă programul SlimDrivers.http://www.driverupdate.net/

| RoxanaV explică (pentru 1Mihai1):

L-am luat.

| 1Mihai1 a răspuns (pentru RoxanaV):

şi tot nu merge?

| RoxanaV explică (pentru RoxanaV):

Si imi apare ca e 2.2.2.1614.46945

| RoxanaV explică (pentru RoxanaV):

Dau start scan?

| 1Mihai1 a răspuns (pentru RoxanaV):

Da, dă-i start scan

| RoxanaV explică (pentru 1Mihai1):

Am dat si imi apare ca a gasit 16

| 1Mihai1 a răspuns (pentru RoxanaV):

Nu îţi apare în dreapta ceva de descărcat? Că trebuie să mai descarci ceva drivere? (în dreapta fiecarui driver găsit)

| marianyonutz93 a răspuns:

Trebuie sa ai drivere originale pentru placa de sunet, ce placa de sunet ai?

| RoxanaV explică (pentru marianyonutz93):

Audio Adapter nVIDIA MCP2-S - Audio Processing Unit (Dolby Digital)
Audio Adapter C-Media CMI8738/C3DX Audio Device