| anonim_4396 a întrebat:

Heya! Am 2 saptamani de cand am pus castile de la telefon pe pc si au mers perfect pana intr-un loc cand dintr-o data pc-ul nu mi le-a mai detectat si credeam ca e de la calculator dar am incercat castile la telefon si nu mergea decat o casca si nu stiu ce sa ii mai fac straight face
Ceva sfaturi?

3 răspunsuri:
| sangerosulel a răspuns:

Ori mufa jack e stricata, ori o casta. De reparat nu stiu daca ai cum, eu cel putin nu am gasit unde. Daca ai garantie incearca-ti norocul. Paste fericit big grin!

| florinflo1999 a răspuns:

BUNA Imi pare rau pentru tine dar una din casti sa ars.Si mie mi s-a intamplat o data dar poti sa o repari, daca mai ai o pereche de casti care nu-ti mai trebuie taie o casca din acea pereche curatai firu si fai asa si la cea lalta pereche cu casca problema si apoi uneste firele intre ele.

| anonim_4396 explică (pentru florinflo1999):

Nu s-a ars am descoperit ca nu face un contact corect la butonul play/stop de la casti ca daca imping putin firul sau il pun intr-o anumita pozitie se aude si cealalta dar nu ma pricep sa il prind straight face