| elizasedai a întrebat:

Hi. Am o problema cu laptopul meu. Recent, a inceput sa mearga foarte greu, tastez si imi apar literele abia peste cateva secunde, la messenger aceeasi problema si nu pot sa inteleg din ce motiv. Am sters cateva fisiere din pc, astfel, ajungand la memoria de 17Gb numai in C liberi (desigur, acest pc nu este in totalitate al meu, ci al mamei mele si daca fac vreo prostie... se stie ce urmeaza ) din 78Gb. Apoi, am observat ca, a inceput sa fie tot mai fierbinte si sa se inchida singur. In astfel de momente, il inchideam si il lasam in pace cateva ore bune. Dar azi, mirosea a ars, l-am inchis imediat, scos firul din el si din priza + bateria. Intr-un final, dupa ce l-am lasat un timp indelungat, l-am redeschis, si din nou, aceeasi problema. S-a inchis singur. Acum sunt pe el, cu doua carti sub el, si, pe moment, cam tine, dar nu am idee cat. Puteti sa imi dati un sfat, ca sa stiu ce sa ii fac? Multumesc happy

Ps. Ventilatoarele merg, din cate am observat eu, am numai unul singur, dar el se incalzeste la mijloc, don't know why.

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

SAlut
Sunt multe cauze posibile, dar daca face asta fix dupa ce ai sters tu, probabil ai sters ceva ce nu trebuia.
Explica'i mamei tale problema, nu lasa se sajunga la date peirdute ca nu te vad bine. happy
Bafta

| elizasedai explică (pentru CataC):

Nici eu nu ma vad bine, sincer laughing Si, pana in momentul de fata, pc-ul a rezistat. I-am spus pe indelete problema thinking Desi nu a inteles mare lucru. In fine, cat despre problema din C, s-a rezolvat cu o simpla scanare, iar despre racire, raman la ideea cu ventilatoarele si sters praful. altceva, nu am ce sa ii fac, cat sa fie. cate de cat potrivit si normal, plus si simplu. va multumesc de sfaturi la toti ^_^

6 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Pai cumparai un pat de ventilatoare si o sa ai racire completa!

| irina41099 a răspuns:

Ueori e din cauza ca trebuie pus din nou uindosul

| elizasedai explică (pentru irina41099):

Ma omoara maica-mea! Mda, m-am gandit si eu la reinstalare, dar wtf! Are o gramada de documente in pc. Ma omoara de vie straight face Deci, nu pot face asta sigh

| irina41099 a răspuns:

Pune tot pe c.d si reinstaleaza

| elizasedai explică (pentru irina41099):

Si daca totul e de la ventilatoare? Merge greu numai la mess. Din cate observ, aici merge foarte bine. Am avut aceasta problema acum cateva zile, si am zis ca e de la messenger, si desigur, l-am reinstalat, dar tot asa facea, pana l-am instalat din nou thinking Oricum, acum face cam la fel, dar nu mai e asa de fierbinte ca are doua carti sub el thinking Mnah, de net nu ma pot plange ca sunt pe un stick cu o viteza de net de 14Mgbitz/sec ceea ce e foarte putin. Ce ma intereseaza pe mine e pc.ul! Sa mearga la fel de repede. Virusi nu are, si de reinstalat nu pot, ca 1. nu stiu sa o fac 2. daca as ajunge la aceasta solutie, tot la maica-mea trebuie sa ajung. Am incercat cu o defragmentare in C, sa vad ce va iesi acum.