| DragosNrg8 a întrebat:

I-am dat acum update iPhone-ul meu la IOS 7 si e in priza acum si-mi apare pe ecran la el un cablu USB cu o sageata spre un logo iTunes... ACUM SE TREBUIE SA FAC!?!?

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Sa instalezi itunes pe pc.
http://www.apple.com/ro/itunes/download/
Apoi sa conectezin telefonul la pc folosind cablul de date. O sa iti apara in itunes si pe telefon ce trebuie sa faci dupa.

| DragosNrg8 explică:

Imi zice ca e in recovery mode

| DragosNrg8 explică:

Ce trebuie sa fac ca-mi zice a e in recovery mode...

| DragosNrg8 explică:

Sltlp Am facut restore la iPhone si imi tot da o eroare la activarea iPhone-ului... Ce trebuie sa fac?

| sltlp a răspuns (pentru DragosNrg8):

Foloseste raspunde sub ce scriu eu, nu la intrebare, ca nu apare nimic in notificari, si nu am sa verific mereu ce si cum. Activare: pui cartela in telefon si configurezi setarile si restul de ce mai vrea pe acolo.
ps: exista si youtube pe unde nu te descurci...

| DragosNrg8 explică (pentru sltlp):

Telefonul e cu gevey, trebuie sa-mi cumpar altul ca sa mearga? Ca dupa update nu a mai mers gevey-ul...

| sltlp a răspuns (pentru DragosNrg8):

OF. De ce nu ai zis ca telefonul avea gevey inca de la inceput, de cand ai zis ca ai 5.1.1 si ca vrei sa treci la ios7, ca atunci ziceam sa nu faci update...
Nu il poti activa.
Trebuie sa cumperi gevey ultra s(varianta comaptibila cu ios7) sau sa il decodezi.

| DragosNrg8 explică (pentru sltlp):

Exista gevey compatibil cu IOS 7? Daca da, de unde pot cumpara unul? Daca nu, cum il decodez?

| DragosNrg8 explică (pentru sltlp):

Nu mai bine imi dai tu facebook-ul tau sa vorbim mai repede?

| sltlp a răspuns (pentru DragosNrg8):

Din experienta prefer sa nu dau facebook-ul. Gasesti rsim corespunzator cautant pe okazii spre exemplu. Pentru nelamuriri, poti sa iei legatura cu vanzatorul de la anumite produse: http://www.okazii.ro/cautare/4s+ios7+gevey.html