| anonim_4396 a întrebat:

Îmi recomandă și mie cineva un laptop bun, care sa meargă rapid cu mai multe file deschise? Buget: Maxim 3000 lei, procesor pe Intel, memorie SSD. Sa fie foarte bun pentru uz personal, chestii de scoala, puțin office și yt/Netflix. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Am filtrat dupa ceea ce ai spus tu si am adaugat in plus pe cele cu recenzii bune : https://www.emag.ro/......priceasc/c
Ai de unde alege.
De asemeni poti merge si in Altex sa intrebi ce ti se recomanda, acolo e mai ok decat la eMAG pentru ca exista baieti care se pricep si iti pot recomanda ceva exact in functie de ceea ce cauti.

| Maguraa713 a răspuns (pentru Simpatic):

Mulțumesc mult!

| Simpatic a răspuns (pentru Maguraa713):

Nu ai pentru ce!

| Maguraa713 a răspuns (pentru Simpatic):

Dintre toate cele din lista, tu pe care l ai recomanda?

| Simpatic a răspuns (pentru Maguraa713):

Unul dintre cele doua https://www.emag.ro/......priceasc/c
Nu te astepta insa sa poti juca cine stie ce jocuri intrucat au placa video slaba, integrata! Dar pentru ce ai spus ca ai nevoie sunt numai bune.
Si cel spus de spiridusultuca e de luat in considerare mai ales ca acesta are placa dedicata deci poti juca si un joc video, insa el nu a respectat cerintele tale de a avea procesor Intel ci acel laptop are procesor AMD.

| Maguraa713 a răspuns (pentru Simpatic):

Mulțumesc

| Simpatic a răspuns (pentru Maguraa713):

Cum ti-am zis mergi si in magazinele Altex si vezi ce modele au, poate cu 3000 gasesti ceva si mai bun decat cele spuse de mine.
Mergi in schimb pe Lenovo.
HP sunt bune dar modelele de varf, eu am OMEN seria de gaming de la HP, e precum ROG de la ASUS sau Alienware de la Dell.
Asus, Lenovo astea sunt bune pentru clasa office, home, business

| Maguraa713 a răspuns (pentru Simpatic):

Mersi

13 răspunsuri:
| Maguraa713 a răspuns (pentru anonim_4396):

Apreciez efortul, dar nu vreau sa fie de gaming

| anonim_4396 explică (pentru Maguraa713):

Gaming e doar la nume, tu o sa poti face mult mai multe cu el inclusiv editare video, filme 4k etc. Cu astea pe care dai 2000 de lei faci la fel cu un laptop de 600 lei, thinkpad t430 sau ceva

| Maguraa713 a răspuns (pentru anonim_4396):

Știu, dar părinții nu mi ar cumpăra un laptop pe care scrie "gaming"

| anonim_4396 explică (pentru Maguraa713):

Daca nu esti destul de mare sa iti cumperi singur atunci nu ai tu ce sa faci cu un laptop

| Maguraa713 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, îmi trebuie la școală! Și am destui bani, doar ca trebuie sa ma lase părinții sa îl cumpar