| CrackFloyd a întrebat:

Imi recomandati si mie o configuratie de gaming? Sa aiba un procesor puternic quad-core in combinatie cu un graphic card bun care sa ruleze bine jocurile de acum cat si cele de peste 1 an in setari ultra. As mai vrea un Hdd de 1tb si un ssd de 128 gb sau mai mic. O placa buna de baza cu care sa lucreze procesorul si o sursa care sa le tina pe toate.Mai bagam acolo si vreo 8 GB Ram ddr3 Daca se poate si un monitor de 22 de inch nu prea performant, putin mai ieftin. Buget: 20-30 mil.
PS: mia recomandat un prieten o configuratie exact ca cea mai de sus dar in total ma duce la 18 mil, nu stiu cat de bune/ calitate sunt piesele.

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| FanCS a răspuns:

La banii ai ti-ai permite un Intel cote i5, un OC titan nVIDIA 790 gtx, hdd 1 tb, 8 gb de ram, un monitor modest de 20'.

| sltlp a răspuns (pentru FanCS):

Ce prostii mai vorbesti ma. Numa i5-ul e 800 lei iar gtx 790 nici nu exista. Iar cel mai ieftin titan, deci numai placa video, e 4400 lei.

| FanCS a răspuns:

Ar fi vreo 28 mil.

| FanCS a răspuns:

Am vrut sa zic 690 gtx si nu era OC TITAN ERA DOAR OC