| anonim_4396 a întrebat:

Imprimanta mea printeaza in dungi(mp140),desi acum 1 saptamana am incarcat cartuse noi.

Răspuns Câştigător
| piticuz a răspuns:

S-ar putea sa fie din cauza ca nu a mai mers un timp sau pentru ca s-a uscat tonnerul pe acolo nu stiu ce sa-ti zic... vezi daca printezi 2-3 foi daca e tot asa, Incearca sa o duci la un service. nu stiu ce sa-ti zic sa faci. de desfacut nu iti recomand... happy

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Intra in Canon Solutions Menu- printer settings, sau la Print- maintainance, si apasa pe "deep nozzle clean" sau pe " nozzle clean" de cate ori trebuie, pana iti iese cum trebuie. Foloseste aceste instrumente, apoi da un "nozzle check" sa vezi daca merge cum trebuie, daca inca apar intreruperi, da iarasi "cleaning", pana iti apare cum trebuie.

| RzV28 a răspuns:

Cartusele sunt cumparate sau incarcate cu seringa. Daca sunt noi poate nu leai pus bine in imprimanta.

| piticuz a răspuns:

Incearca sa le schimbi. s-ar putea ca de la incarcat sa ti se fi stricat...