| CalledTrudix a întrebat:

Este posibil sa ma reintorc la windows.old (adica sa ma reintorc la acel windows unde aveam iconite pe desktop) dupa ce am reinstalat acelasi windows de pe stick si nu i-am dat format hard diskului?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si la noile windows nu ai iconite pe desktop?

| CalledTrudix explică (pentru darrio2007):

Pai chestia e ca vreau sa ma duc la windowsul unde aveam totul pe desktop. Stii cum se poate face asta? Imi spui, te rog?

| darrio2007 a răspuns (pentru CalledTrudix):

Orice windows vei reinstala nu vei mai avea totul pe desktop.

| doctorandus a răspuns:

Daca ai facut upgrade pornit din Windows-ul vechi, ai circa o luna (sau zece zile) pentru a te reintoarce. Daca ai demarat (bootat) de pe stick, reintoarcerea este imposibila.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Altfel, obinsuieste-te sa-ti reinstalezi Windowsul, acest obicei o sa-ti prinda bine.

| helpforyou a răspuns:

In mod normal ar trebui sa poti.

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Este posibil să puteți restaura un sistem de operare anterior dacă acesta a fost salvat în folderul "windows.old" în timpul procesului de instalare a unui sistem de operare nou. Însă, pentru a face acest lucru, trebuie să aveți acces la folderul "windows.old" și să urmați pașii de restaurare a sistemului de operare prin intermediul opțiunilor de restaurare a sistemului din meniul de configurare al sistemului de operare.
Este important de menționat că restaurarea unui sistem de operare anterior poate duce la pierderea datelor adăugate sau a modificărilor efectuate în sistemul de operare nou instalat. De aceea, este important să faceți o copie de siguranță a datelor importante înainte de a începe procesul de restaurare a sistemului de operare.

Accesati "Panoul de control" si selectati "Sistem si securitate".
Din meniul din stanga, selectati "Backup and Restore".
In fereastra care se deschide, apasati butonul "Restore my files".
Urmati pasii din wizard-ul de restaurare pentru a selecta fisierele si folderele dorite si pentru a specifica locatia de unde doriti sa le restaurati.
Dupa ce ati selectat fisierele si folderele dorite, apasati butonul "Restore" pentru a incepe procesul de restaurare.
Daca doriti sa restaurati intregul sistem la o versiune anterioara, urmati pasii urmatori:

Accesati "Panoul de control" si selectati "Sistem si securitate".
Din meniul din stanga, selectati "Backup and Restore".
In fereastra care se deschide, apasati butonul "Restore my files".
Urmati pasii din wizard-ul de restaurare pentru a selecta fisierele si folderele dorite si pentru a specifica locatia de unde doriti sa le restaurati.
Dupa ce ati selectat fisierele si folderele dorite, apasati butonul "Restore" pentru a incepe procesul de restaurare.