| anonim_4396 a întrebat:

Ine ma ajuta si pe mine sa pot scapa de bitdifender.am instalat la cineva in netbook din italia prin team viewer si am observat ca merge greu din cauza lui.am dat sa dezinstalez cu revo unistaller, sa dezinstalat ceva din el si cam pe la jumate mi-a dat eroare.acum candau sa sterg (windows 7 home)imi zice ceva legat de administrator, accept si imi arata ca si cum ar fi instalat ca lucreaza.am incercat si cu unlocker si nu merge.mentionez ca am instalat si antivirusul de la microsoft si spre surprinderea mea nu sa locat windows.va rog din suflet ajutati-ma sa scap de bitdifender

7 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Nu inteleg de ce nu ai intrat in Control Panel>Programs>Uninstall or change a program. Era mult mi usor de acolo. Vezi totusi daca mai merge, iar daca nu merge, spune-i persoanei respective sa reporneasca netbook-ul si sa apese F8 de mai multe ori sau sa apese ESC in caz de are meniu de boot separat si apoi F8, asta pentru a porni netbook-ul in safe mode. Dupa asta,ii spui sa stearga manual tot ce inseamna BitDifender.
Doar ti se parea ca merge greu,pentru ca la inceput,dupa instalare,antivirusul incepe sa faca o mica scanare a sistemului si e normal sa foloseasca ceva mai multe resurse,dar dupa ce termina de scanat,nu mai folosea asa multe resurse. Acum daca tot te-ai apucat sa-l stergi,sterge-l si pune-i tot BitDefender, sau daca nu vrei, poti sa-i pui Avira.

| MITZANUL a răspuns:

Descarca aplicatia pentru dezinstalare de la http://www.bitdefender.com/support/How-to-uninstall-BitDefender-333.html si ruleaz-o ca administrator.Bafta!

| ionel27ro a răspuns (pentru MITZANUL):

Ajuta-ma sa rulez ca administrator nu am facut asta niciodata si nu stiu, asa imi zice si cand dau sa sterg, nu pot sterge trebuie rulat ca administrator

| ionel27ro a răspuns (pentru MITZANUL):

Nu stiu cum sta treaba cu rulatu ca administrator, ce anume trebuie facut sa rulez ca administrator

| JustCosmin a răspuns (pentru ionel27ro):

Click dreapta pe aplicatia respectiva si alegi "Run as administrator".

| MITZANUL a răspuns (pentru ionel27ro):

Click dreapta pe aplicatie si alegi din meniu run as admin.

| MITZANUL a răspuns (pentru ionel27ro):

Atentie trebuie sa fii logat pe un cont de administrator sau sa stii parola administratorului daca esti logat ca "standard user"