| Girly97 a întrebat:

Intrebare pentru cei care au cont la ING si folosesc aplicatia mobila Home Bank: unde este optiunea "porteaza banii" prin care pot sa transfer bani din cardul meu BT direct in contul meu ING? Pur si simplu nu o mai gasesc si as fi avut nevoie de aceasta functie...

8 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

ING e cea mai buna banca!
+revolut

| haileewatson a răspuns:

Plati -> Alte plati -> Porteaza-ti banii

| cristi202 a răspuns (pentru haileewatson):

Simplu. Daca știi... happy
HomeBank mi se pare una din cele mai intuitive aplicații. Cind i-au schimbat interfața, mi-a trebuit doar o zi sa mă obișnuiesc cu noul "look".
Dar, se pare că pentru unii e dificil sa o utilizeze...

| Girly97 explică (pentru cristi202):

Eu din septembrie am cont la ING, este un cont secundar, nu pot renunta la cel de la BT pentru ca altfel nu mi-as mai putea primi salariul instant. Folosesc contul ING in principiu pentru ca multe cunostinte au cont la ING.

| cristi202 a răspuns (pentru Girly97):

Vezi că poți să faci sa îți vina salariul la ING. Ca banca, ING mi se pare cea mai buna de la noi.

| cristi202 a răspuns (pentru Girly97):

Înțeleg. Ești la început cu utilizarea aplicației, și de aceea e mai dificil.

| Girly97 explică (pentru cristi202):

Si sa il primesc ziua urmatoare? Nu cred.

| cristi202 a răspuns (pentru Girly97):

Nu crezi pana nu vezi. Corect. Dar vei putea vedea. Ii vei primi chiar in aceeasi zi. Sau chiar mai repede. Eu am ziua cand intra banii pe 12. Daca 12 pica duminica, banii intra simbata, pe 11. E regula.
Cei de la ING nu se joaca. De aceea sunt cei mai buni. Cind am pierdut 60 de lei la cumparaturi fiindca casa automata a luat tranzactia, si cand sa scoata bonul s-a blocat si a dat eroare mai apoi, trebuid sa platesc din nou, norocul a fost cu aplicatia Homebank, am vazut imediat ca mi-au luat banii, dar nu au acceptat, ca fiind eroare, lor nu le aparea nimic, si atunci am sunat imediat la ING, am spus problema, si, chiar daca a trecut doua saptamini, dar banii mi-au intrat inapoi in cont. Oamenii aia s-au zbatut sa vada care e situatia ca sa o rezolve. Si pentru fiecare caz in parte aloca timp si atentie.