| AlexVizitiu a întrebat:

Intrebarea asta ma dispera! Pe scurt eu voiam sa-mi iau o tableta{un iPad 4 mai exact}.Azi am fost la Media Galaxy si tableta este 2500 de lei.De cand a vazut pretul mama tot bate la cap ca nu se merita sa iau tableta la pretul asta si zice ca de banii astia as putea sa-mi iau un laptop.Inca ma gandesc, adica am vazut un laptop cu i5, Nvidia 610M, 4 GB RAM si hard de 500 GB.Nu ma pot decide ce sa iau:adica nu zic nu laptopului dar am un PC destul de bun, deci...
Voi ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| godfather1997 a răspuns:

Salut, depinde ce vrei sa faci. Daca vrei gaming in adevaratul sens al cuvantului alege laptop/pc. Daca ai nevoie de net si jocuri asa din cand in cand de plictiseala si nu te deranjeaza ca nu poti folosi Stick-uri sau CD-uri alege tableta. Totusi daca vrei tableta si nu vrei sa dai f multi bani iti recomand de la Samsung si anume Galaxy Tab. Este o tableta f buna nu foarte scumpa dar are android. Daca esti fan Apple nu o sa iti placa Samsung-ul dar daca iti place si Android iti recomand tableta asta. Succes

4 răspunsuri:
| supermamici a răspuns:

Gaming pe un laptop de 2500 de lei nu vei putea face asta e clar. Daca ai deja desktop si nu simti nevoia de mobilitate atunci ia-ti o tableta. Tableta iti va asigura mobilitatea de care ai nevoie, si nu este obligatoriu sa iei ipad4.

Ai putea lua un Asus MemoPad care este chiar foarte ieftina: http://timez.ro/tableta-asus-memo-pad/

sau de ce nu google Nexus 7 http://timez.ro/tableta-google-nexus-7/ la jumatate din pretul ipad-ului...

Răspuns utilizator avertizat
| SpecialistIT a răspuns:

Mare atentie la acest Marius910 - fi atent ca foloseste un voucher in link. Acel voucher inseamna ca vrea sa te minta, sa te pacaleasca, sa-si bata joc de tine. Nu-l lasa sa te umileasca si sa faca banii pe spinarea ta. Nesimtirea lui e nelimitata, dar tu fi mai destept ca el.
Repet, mare atentie la acest farseor Marius910, vezi in linkul lui ca exista un voucher.

Răspuns utilizator avertizat