| OmulSubtare a întrebat:

La multi ani! Am o problema.Placa video la mine este foarte mica de 2Mblaughing)) si imi arata la Aida32 ca pot sa o transform in 4Mb. Imi puteti spune cum sa o transform pana imi iau alta:d.
P.s.: Placa e separata.

9 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Cred ca faci o confuzie aici. Dar daca e adevarat si ai o placa video atat de slaba(probabil si pc-ul e la fel) atunci nu are rost sa o faci de 4 pentru ca randamentul va fi acelasi adica zero. Dar cred ca ceva nu citesti tu corect sau ca nu ai driver instalat la placa video.

| Stefan_Smily_1992 a răspuns:

SFAT: Arunco. Am eu o placa video Ldeatek Nvidia 8800 GT 256 MB, 128 BIT Merge SHIFT 1, 2 La full. daca esti interesat da-mi add smily_ixu

| KodrutZ a răspuns (pentru Stefan_Smily_1992):

Gluma e foarte buna, daca are placa de 2 MB atunci nu are nici macar AGP pe placa de baza, d-apai PCIex cum banuiesc ca e a ta.
P.S. 8800 GT e inca o placa destul de capabila, daca vrei sa o vinzi, incearca pe forumul Computergames, dar nu te astepta sa iei mai mult de 150 RON pe ea. Spor la vinzare!

| Stefan_Smily_1992 a răspuns (pentru KodrutZ):

O vand cu 100 Ron

| KodrutZ a răspuns (pentru Stefan_Smily_1992):

Un pret foarte bun, as zice eu.

| OmulSubtare explică (pentru KodrutZ):

Placa e Gigabyte GA-7VA si are 4 sloturi PCI si 1 slot AGP 8x.
Si la placa video imi zice asa,, Memory Size 2 MB
Company Name S3 Graphics
Problems & Suggestions
Problem Less than 4 MB video memory found. Upgrade your video card for better performance.''
laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru OmulSubtare):

Ce procesor ai pe ea? Banuiesc ca vreun Sempron sau Athlon de prin 2002-2003. Nu mai are nici un sens sa bagi bani in asa fosila.

| OmulSubtare explică (pentru KodrutZ):

CPU Type AMD Athlon XP, 1800 MHz (6.75 x 267) 2200+

| KodrutZ a răspuns (pentru OmulSubtare):

Bun procesor la vremea lui, complet fosila inutila in ziua de azi pentru orice altceva decit office, net fara mari pretentii si jocuri de dinainte de 2004-2005, maxim.