| JusTPauL a întrebat:

La windowns 7 cand deschizi un program te intreaba mai intai ceva, si de fiecare data trebuie sa dai yes sau no.
Am reschimbat windows-ul si vreau sa scot confirmarea aia la deschiderea unu-i program, inainte stiu ca am scos-o dar nu mai stiu exact unde trebuie sa intru. Help me please.

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Scrii in start uac si iti apare user account control settings si dai bara aia jos de tot si nu iti mai apare.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inceraca sa faci cum au spus userii. Eu vreau doar sa iti dau un sfat sa nu dezactievi. Pentru ce de regula unii virusi se pot instala automat daca le dai voie. Daca lasi acea notificare, vei fi anunta de cate ori un anumit program cere permisiune.

| JusTPauL explică (pentru anonim_4396):

Merita riscul.
Antivirusul ar trebui sa-si faca treaba.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JusTPauL):

Doar antivirusii full, activati si on line si off line isi fac treaba. Cum noua ne place doar programe free, descarcam antivirusi free care nu isi fac treaba in totalitate. Un antivirus full scaneaza si ia semnaturile tuturor virusilor zilnic.

| AskIT a răspuns:

Uite aici https://goo.gl/2H9fmq