| RobertVGTX a întrebat:

Laptop Gaming Intel i7 Gen 7 NVIDIA GTX 1050 16GB Ram SSD HDD functioneaza perfect dar nu stiu de ce placa NVIDIA nu ruleaza in jocuri?

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

E setata in BIOS ca standard?

Sau incearca sa setezi din nVidia Control Panel sa foloseasca placa dedicata pentru fiecare joc in parte pe care il ai instalat.

La nevoie, fa un update de BIOS, insa doar daca observi ca s-a schimbat ceva relevant de la versiunea avuta de tine.

| 120bulevard a răspuns:

Iti merg jocurile in reluare sau nu merg deloc? Ca daca nu merg deloc ar fi bine sa instalezi un driver de gtx 1050. Daca merg in reluare asta e situatia man, placa are si ea o varsta.