| Leo0008 a întrebat:

Laptopul(gaming) meu se încălzește rapid
Ce ar trebui sa pun sub el în asa fel sa nu se încălzească prea rau?
Țin sa menționez ca sta be un birou de lemn

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Foloseste asa ceva. Eu am dar nu pentru gaming.

https://www.emag.ro/......DHYMYKMBM/

| gabicoo a răspuns:

Un cooler!

| VoidEternal a răspuns:

Laptopurile nu sunt făcute să funcționeze cu un cooler suplimentar. Atâta timp cât îl pui pe o suprafață plană el nu ar trebui sa se supraîncălzească. Ori trebuie curățat, ori ventilatorul nu mai răcește cum trebuie, sau pasta termica nu mai e eficienta, ori îl suprasoliciți.

Acum fiind un laptop de gaming probabil managementul răcirii este mai agresiv și setat să pornească mai repede ventilatoarele.

Dacă tot ce am zis mai sus e ok atunci poți folosi un cooler suplimentar dar nu o sa te ajute teribil de mult și e si zgomotos.

| Brizbriz a răspuns:

Https://www.emag.ro/standuri-coolere-notebook/c?ref=bc
in stanga ai "compatibilitate maxima laptop" selecteaza cati inch are laptop-ul, altfel sa nu cumva sa ai 17 sau mai mult si tu sa iei unul de 15 si sa nu stea cum trebuie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal, exista un fel de coolare care le pui sub laptop iar apoi el il raceste, https://www.google.com/......ps?/search sau daca nu merge pur si simplu scrie laptop cooler si til poti cumpara de pe joom ori aliexpress,
sper ca tream ajutat

| RaduRobertRO a răspuns:

Orice poti pune sub el in asa fel incat sa nu stea direct pe birou, sa nu stea lipit, sa circule aerul. Oricum nu e ok daca se incalzeste asa de tare. De obicei aerisirile sunt lateral.