| anonim_4396 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu conectarea unui mixer si al unui microfon la laptop, incerc de cateva zile si nu reusesc. problema este ca am conectat microfonul la mixer si ma aud in casti, dar la laptop este activat microfonul lui incorporat si nu imi permite sa-l activez pe cel de la mixer.

Răspuns Câştigător
| 9Mike a răspuns:

Deci, ca să nu greșesc. Ai conectat microfonul la mixer și apoi la laptop, corect?

Dacă da, du-te în setările audio (click dreapta pe volume, recording devices, și acolo dai click pe numele mixerului/microfonului, și alegi Set Default. Dacă tot nu merge, intri în setările lui -> Listen -> Bifezi "Listen to this device" și apoi "Apply".

Sper că te-am ajutat happy.

| anonim_4396 explică (pentru 9Mike):

Nu pot apasa pe set as default la mic. ce pot face? vad scrisul dar nu merge apasat

| 9Mike a răspuns (pentru anonim_4396):

Aia înseamnă că e deja default. Arată cumva un semn verde în colțul din stânga-jos? (al iconiței de la microfon)

4 răspunsuri:
| Figgernaggot a răspuns:

Baa las-o pe maica-ta sa faca oua batute, nu-i mai lua tu mixerulaughing)