| Mikel26 a întrebat:

Mi-am cumparat o unitate cu sistem de operare incorporat Linux RedHat si nu merge sa vizualizez filme sau filmulete de pe Youtube. Am incercat sa instalez AdobeFlashPlayer dar nu imi da voie sa instalez nimic. Poate ma puteti ajuta cu un sfat. ceva daca sunteti cunoscatori ai acestui sistem de operare!

Răspuns Câştigător
| AdrenalinTm a răspuns:

http://get.adobe.com/flashplayer/otherversions/
alege Flash Player 11.2 (tar.gz)
dupa ce s-a luat dai clic dreapta pe el si "Extract here"
Launch Terminal (scurtatura : Ctrl+Alt+T)
si acolo scrii asa
sudo mv libflashplayer.so \/usr/lib/firefox-addons/plugins
sau cauti un tutorial

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti da voie sa il instalezi doar ca nu stii tu cum. daca nu te impaci cu linuxul pune ti un windows

| Jipa95 a răspuns:

Nu se instaleaza asa de usor un program pe linux, nu este ca si windows-ul, ci mult mai complicat de utilizat. Instaleaza-ti windows 7/8/8.1

Bft!

| AlexL28 a răspuns:

Nu ca nu iti da voie, dar pe Linux e mult mai greu sa instalezi programe ca pe windows. Nu e doar next, next, next, finish. Pe Linux esti dependt de linia de comanda. Mai bine iti bagi windows, nu zic ca Linux nu e bun, dar e prentru oameni mai experimentati intr-ale computerelor