| Daniela_Daniela_1998 a întrebat:

Mi-am cumpărat un Samsung galaxi j5 2016 avea 26% baterie când la cumpărat i-am consumat bateria pana la 1% și l-am pus la încărcat l-am lăsat câteva ore pana sa încărcat înjur de 89% (cred) după m-am jucat pe el pana la 13% și l-am pus la incarcat
Cineva mi-a zis sa îl țin la încărcat 12 ore!
Trebuia sa îl țin?

3 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Nu. Acel lucru era pentru acumulatorii vechi. Acumulatorii de tehnologie nouă nu mai trebuie formatați.

| Daniela_Daniela_1998 explică (pentru SilviaDulcik):

Ms de raspuns
Deci nu am facut nimic gresit?

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Daniela_Daniela_1998):

Nu. Dar ca să scapi de griji, poți să îl lași la încărcat 12 ore și acum.