| shmechcriss a întrebat:

Mi-am luat o placa video ati radeon 4890 sapphire vapor-x cu 2 conectori de alimentare pci-e iar pe placa de baza nu am unde sa duc celalalt capat al firului pentru alimentare

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Pai conectori aia nu se duc in placa de baza nene. Nu gandesti putin? Aia sunt conectori de alimentare suplimentari si se conecteaza la sursa, nu in placa de baza. Dar pentru asta iti trebuie o sursa care sa aiba acele iesiri pentru placa ta. Sau un adaptor, daca sursa nu are.