| sorinalex a întrebat:

Nu imi pot accesa anumite site-uri din cauza asta:

Acest site nu poate fi accesat

Nu s-a găsit DNS address pentru serverul betrom.wordpress.com.
DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

M-am dus in command prompt: am dat ipconfig all/ ip config release si renew si degeaba. Vreo solutie? Un posibil virus?

Răspuns Câştigător
| SSJGohan3 a răspuns:

Incearca sa resetezi rooterul, adu-l la setarile din fabrica si reseteaza si pc-ul si vezi daca merge.

5 răspunsuri:
| SSJGohan3 a răspuns:

Ori e rooterul de vina nu mai face fata ori ai vreun viruswinking

| sorinalex explică (pentru SSJGohan3):

Se pare ca e de la router. am conectat net-ul normal la laptop si merge, da' problema e acu' ca nu pot accesa tplogin-ul. nici daca intru de pe ip-ul lor

| SSJGohan3 a răspuns (pentru SSJGohan3):

Incearca sa resetezi rooterul, adu-l la setarile din fabrica si reseteaza si pc-ul si vezi daca merge.

| SSJGohan3 a răspuns:

Tp login ala nu e al rooterului? Daca nu esti conectat prin rooter nu ai cum sa il accesezi.

| sorinalex explică (pentru SSJGohan3):

Da, m-am chinuit ceva pana am aflat si l-am conectat la laptop. apoi l-am configurat. se pare ca de la router era. l-am resetat si acum merg toate site-urile. multumesc pentru ajutor.

| sorinalex explică (pentru SSJGohan3):

Da, m-am chinuit ceva pana am aflat. se pare ca era de la router. acu' merg toate site-urile ok. multumesc pentru ajutor.