| dya333 a întrebat:

Nu ma prea pricep cu aparatele foto si de aceea vreau sa va cer o parerea. Vreau un aparat care sa faca poze bine noaptea si ziua chiar si la distanta, in general am de gand sa-l folosesc pentru natura.Deci as vrea sa stiu care sunt cele mai bune pentru acest lucru si care sunt cele mai ieftine.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Ecea a răspuns:

Ai nevoie de un aparat semi-profesional.
De exemplu un Canon sau un Nikon + un obiectiv bun.
Cam 400 euro te-ar costa aparatul, dar un obiectiv bun poate costa chiar 1000 euro.
Desigur poti opta pentru unul mai acceptabil la 200 de euro.
Cu 700 euro poti sa faci niste poze frumusele.

2 răspunsuri:
| aaaa12345 a răspuns:

Aparatele de acest gen incep de la 2.000 ron.

| AnnaDee a răspuns:

Canon, Nikon sau Kodak.
Cel mai ieftin e Kodak, dar Nikon e de mijloc si face niste poze super.