| Fortis a întrebat:

Nu pot sa deschid pc, este virusat si nu raspunde la comeniz. ce pot sa ii fac, am incercat varianta cu F8 dar nu merge. imi apare a disk read error occurred si dupa sa ii dau restart... dar in rest nimic.Ce pot face? Funda pentru varianta care merge

3 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Poate F2 depinde de bios pentru a intra in safe mode.Ce win?
Mai vezi aici:

http://www.ajutor-it.ro/2012/07/cum-pornesti-windows-7-in-safe-mode.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori reinstalezi windowsul dintr-un stick bootabil ori faci la un amic sau ruda un cd cu kaspersky rescue cd.Adica un ativirus boot-abil ca sa zic asa care la pornirea pc-ului incepe sa scaneze pc-ul de virusi.Atentie insa ca e posibil ca sistemul sa aiba erori ceea ce nu e virus.
Ah, deci poti ajunge in bios.Atunci bagi un cd cu windows in unitate si il inchizi de la buton, il deschizi iar si cand apare boot atapii from cd, dai enter.Incepe instalarea windowsului.Formatezi,stergi local disc c.Si instalezi tot pe el dupa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca sa intri in pc, intri in safe mode.