| SingleForOne a întrebat:

Nu știu de ce, dar pierd mereu conexiunea pe messenger (câteodată si what's app), însă conexiunea pe celalalte aplicații este bună. Își revine la normal numai după ce dau restart la telefon, dar nu vreau să fac asta mereu.
Ce aș putea face?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cred ca este problema de soft si ar trebui dus la resoftat!

| Adolf8 a răspuns:

Probleme la semnalul telefonului. Posibil poți rezolva din setări. Exista opțiune, 2G, 3G, 4G etc, setează pe una ex 3G dacă conexiunea se îmbunătățește, înseamnă că nu telefonul are probleme. În caz contrar ar fi bine să mergi la un service unde poți afirma cele spuse de mai sus și se va rezolva în câteva zile cu acordul tău!

| AndreiNrcs a răspuns:

Posibil date mobile, slabe, acum depinde în ce zonă stai contează semnalul închide și deschide datele mobile.