| A0n1mUL a întrebat:

O TPU am nevoie de mare ajutor nu sunt hotarat!
vreau sa imi cumpar iphone 4s. si eu as vreau sa imi cumpar unul de 64gb. dar la cele de 16 si 32 scrie +3G.
si cel de 64gb nu are 3G.
sunt curios ce e acel 3G. am auzit ca e ca sa te vezi de ex prin web de pe messenger si altele.
si am mai auzit ca 3G este internetul de pe cartela de ex. adica nu prin wi-fi ci prin orange Vodafone etc.
daca imi iau fara 3g nu merge netul prin cartela?

5 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Ba merge dar prin gprs și e mai slab

| nebunu1993 a răspuns:

Ba da are 3G si daca nu ma insel telefoanele din ziua de azi au " Cuatribanda: 850 | 900 | 1800 | 1900 " ce cred eu ca este 4G sau ceva de genu, merge sa te vezi si cu webcamul pe yahoo/skype si ai net si de pe cartela nu-i problema happy

| SorinE a răspuns (pentru nebunu1993):

Buna,
Ce spui tu aici (quadband-ul cu frecvente 850 / 900 / 1800 / 1900) se refera la semnalul pe care il prinde in functie de locatia in care te afli pe glob. EX: daca ai un telefon triband poti folosi internetul cu viteze 3G+ ori HSDPA dar nu il poti folosi in America, tara care lucreaza pe frecventa 1900.

In legatura cu intrebarea. iPhone poate utiliza internetul, atat cel WLAN (wi-fi) cat si cel al pachetelor de date in functie de operator, indiferent de varianta aleasa (16/32/64).

Good day,
Sorin

Răspuns utilizator avertizat
| EzioAuditoreDaFirenze a răspuns:

Conteaza cum vrei tu sa-l folosesti. Daca vrei multe jocuri si programe iei cu 64gb daca vrei sa stai pe net iei cu 3G. Orcum e alegerea ta. Te poti lua si dupa pret.