| Antaury97 a întrebat:

Pentru a vedea jocurile 3D am nevoie neaparat de o placa video 3D, sau pot folosi si o placa normala... dar care nu ii pentru 3D...
daca pot folosi si pe placi video normale ( ATI RADEON HD 4670, procesor Intel Core Duo, 2.93 GHz, 4Gb RAM, Windows 7)
Exista ceva programe ce fac jocurile 3D pentru ochelari pe o placa video normala?

Răspuns Câştigător
| pufulete17 a răspuns:

Deci poponica ...placa ta suporta jocuri 3d (dat fiind ca ai si procesor bun.iar rami nu iti trebuie multi) dar nu cred ca o sa poti vedea filme care sunt numai 3d! ochelari sunt de vanzare si pe internet si la cluj! eu de acolo mi-am luat dar pentru tvtongue bafta

2 răspunsuri:
| titi a răspuns:

ATI Radeon HD 4670 e o placa 3D.3D se refera la instructiunile pe care le suporta.Cam toate placile video (de cativa ani si cele integrate pe placa de baza) suporta instructiuni 3D (de fapt astea ajuta la simularea reflexiilor,cetei, exploziilor din jocuri, ca sa fie cat mai aproape de real).

| shadovv a răspuns:

Nu poti sa vezi in 3d daca jocurile nu au 3d (adica sa fie doua imagini, una rosie, una verde, etc. ) si mai ai nevoie de un monitor bun.