| Manuel27 a întrebat:

Poate limita o place de baza limitele unui PC? Am urmatoarea configuratie:AMD x3 450,4gb rami, placa video ati 6570 1 gb, si placa de baza MSi GF615M-P33,si nu stiu daca sa imi schimb placa de baza :jocurile ruleaza destul de greoi. ajutati-ma si sfatuiti-ma ce pot sa fac ca sa mearga Pc-ul meu cum trebuie.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Placa de baza n-are mare legatura cu performantele calculatorului, aceasta doar face legatura intre celelalte elemente: procesor, memoria RAM, placa grafica(video), etc. Vezi cerintele de la jocurile pe care le joci si daca pc-ul tau le indeplineste si atunci poti sa-ti dai seama daca si ce schimbari ar trebui sa faci.

| GoodGuyDorel a răspuns:

Ai putea sa-ti refaci windowsul. Reinprospateaza memoria cache, ruleaza o scanare antivirus. Ai un sistem chiar prea bun...

| Manuel27 explică (pentru GoodGuyDorel):

Windowsul la-am facut de 2 saptamani

| Manuel27 explică:

Pai cum reimprospatez memoria cache?

| Manuel27 explică:

Pai m-am gandit ca poate sursa e de vina am Delux ala de 450W si poate din cauza aia imi face probleme la jocuri

| GoodGuyDorel a răspuns (pentru Manuel27):

Da, cu siguranta e de vina sursa. Serios iti trebuie cel putin 550w