| Ilinca a întrebat:

Problema sta in felul urmator : de cateva zile windowsul meu se incarca foarte greu. Adica imi arata windowsul cum se incarca dar dureaza chiar si 5-10 minute pana imi apare desktop-ul. In plus, sunetul si imaginea video merge in reluare (indiferent daca este ceva de pe internet sau din calculator).
Care ar fi cauza si cum pot rezolva problema asta?
Specific faptul ca tocmai am reinstalat windows-ul (crezand ca e vorba despre ceva virusi) insa problema persista.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| MGBV11 a răspuns:

Hmm... daca este hardiskul recomand un wipe(stergere totala hardisk) dureaza undeva la 5 ore (depinde de RPM). Pentru asta cauta pe google HDDWipe. Daca ar fi procesorul(si mentionez ca nu cred ca ar fi procu. pentru ca la proc se blocheaza windowsul direct dupa ce intri in ceva care ia resurse).

| Ilinca explică (pentru MGBV11):

Iti multumesc pentru raspunsuri. O sa incerc si varianta aceasta.

| MGBV11 a răspuns (pentru Ilinca):

Npchappy sper doar sa te ajute.

8 răspunsuri:
| MGBV11 a răspuns:

Dupa reinstalare windows ti-ai instalat si driverele video/audio pentru placa de baza, nu are nici o treaba procesorul cel mai probabil este hard-ul, are bad-uri.

| Ilinca explică (pentru MGBV11):

Da, mi-am instalat toate driverele. Mi-am mai instalat windows-ul pe pc si nu am avut probleme. Fie ca este procesorul sau hard-ul, care ar fi solutia? Ce ar trebui sa fac?

| IoNuTz96 a răspuns:

Aha, exact asa mi s-a intamplat si mie, singura problema este sa iti mai reinstalezi windowsu, si eu am cautat diferite solutii dar nu am reusit, deci rebuie sa iti reinstalezi windowsul asta e singura solutie tongue, Funda? ( incearca sa ti-l instalezi pe 32 bit e mai bun, eu l-am bagat atunci pe 64 bit si toate videourile mergeau in reluare si nu auzeam nici sunetul, deci singura solutie e sa, ti-l instalezi din nou. )

| ronaldo93 a răspuns (pentru IoNuTz96):

Scrie foarte clar sus ca a reinstalat windowsul si problema nu a disparut, deci problema este din hardware nu din software, cel mai probabil procesorul

| ronaldo93 a răspuns:

Ar putea fi procesorul problema...

| Ilinca explică (pentru ronaldo93):

M-am gandit si eu ca poate e ceva de la calculator si nu de la windows. Sper sa nu fie asa sad