| anonim_4396 a întrebat:

Procesor dual core? (2.80 ghz) am intrat in "device manager", am dat la "processors" si arata de 2 ori cea ce inseamna ca e dual core? daca da, aparent e folosit numai unul din ce vad pe aici..si imi merge greu un joc online pe pagina web bazat pe "flash player" chiar si pe "low graphic". cum fac sa fie folosite amandoua? sau de unde stiu daca sunt folosite amandoua?

4 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Da e dual core.
iti merge un singur procesor pentru ca probabil ai umblat prin vreo setare fara sa stii ce faci asta daca ai windows 7
intra in RUN si scrie msconfig apoi apasa enter.
in BOOT > Advanced Options asigurate ca prima casuta cu Number of proccesors este dezactivata.

daca ai windows xp trebuie sa ai service pack-ul SP3 instalat

alta varianta e sa intri in BIOS si sa cauti optiunea ACPI si sa o activezi.

| anonim_4396 explică (pentru Danzell):

Uite
http://s14.postimg.org/cjx7l85o1/asa.jpg
e bine asa? acum am 2 casute la "cpu usage history" altceva ce mai trebuie?

| Danzell a răspuns (pentru anonim_4396):

Cam asa. ar trebui sa mearga acum

| anonim_4396 explică (pentru Danzell):

Multumesc