| Meddydeea a întrebat:

Processor: AMD SEMPRON
Mainboard: FOXCONN SKAM2
Memory: GOODRAM 512MB DDR2 667 MHZ
Hard-disk: 160GB 7200/SATA
Vga: on board
Fdd: FDD 1.44 MB/3.5"
Odd: DVDRW 20X
Case: CASE 350W
Keyboard: ALPIS MM KEYBOARD PS/2
Mouse: ALPIS MOUSE PS/2
Boxe: 2.0 SPEAKERS
Soft: WINDOWS VISTA BUSINESS
Am un pc de asta si as vrea sa ii dau un UPGRADE, adica sa i-au RAM, placa video si altele.
Se poate sa schimb ceva ca sa fac din el ceva bun sau nu are rost?
Funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

Nu gasesc placa de baza.Probabil nu ai scris complet ca si la procesor.Trebuie sa fie o placa de baza veche cine stie cata memorie suporta, nu cred ca are rost sa incerci un upgrade.Doar daca pastrezi carcasa, hard disk-ul si DVD writer-ul.Cumperi placa de baza, procesor, memorie, placa video, sursa(aproape tot calculatorul).