| Henrypericolpublic a întrebat:

Puteți sa îmi spuneți va rog care știți de ce uneori nu îmi merge ecranul la telefon când apăs pe el (e touch- creez iar telefonul îl am din 2014)

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ar trebui setat touch-ul mai sensibil.
Daca nu are asemenea optiune in meniul setari, atunci du-l la un service.

| anonimg a răspuns:

Telefonul este destul de vechi și nu se poate compara cu sensibilitatea celor moderne care reacționează imediat, instant, chiar dacă al tău este de firma. De exemplu am avut un Nokia Lumia 520 și mă chinuiam cu touchscreen-ul. Acum am o chinezărie de Xiaomi care răspunde instant la atingere. Eu zic să îți faci planuri să îți iei unul nou.

| Mt34 a răspuns (pentru anonimg):

Și eu am Xiaomi redmi 5 plus