| GeorgeAnswer a întrebat:

S7/S7 edge
Salut TPU,
O întrebare pentru cei ce dețin SAMSUNG GALAXY S7/S7 edge.

Este al-3-lea s7 pe care mi-l cumpăr luna asta,la primul pe care l-am avut și la ultimul am simțit ceva ciudat, mai exact atunci când țineam telefonul în mana 2-3 degete atingând sticla de pe spate și când cu mana cealaltă loveam telefonul cu un deget (bobarnac) se simțea asa la mana un fel de vibrat/zornăit în special când îl loveam sub camera cu 2cm sau puțin mai sus de mufa de încărcare în special sa simte când lovesc "Samsung ul " din spate (scrisul). Țin sa spun ca nu au fost scăpate,etc abia le-am scos din magazin adică la abonament,sigilat, factura garanție. Nu vreau sa aud teorii ca și cum "du-te la garanție etc " cine are s7 vreau sa aud părerea lui dacă și el simte chestia asta la mana când lovește telefonul. A și atunci când pun telefonul la ureche și îl agit se aude un zgomot din partea camerei am auzit pe forumuri ca ar fi normal sunetul de la camera.

7 răspunsuri:
| AstroNoot a răspuns:

La mine nu se aude.Esti tu mai ghinionist si ai nimerit cu defect din fabrica

| Vali133 a răspuns:

Buna! Eu am achizitionat Samsung galaxy s7 edge acum 4 luni si inca nu se aude nimic.Este posibil sa fie fake cel pe care l-ai cumparat sau vreun defect de fabricatie.

| GeorgeAnswer explică (pentru Vali133):

Este luat din magazin de la Orange nu are cum sa fie fake

| Dgk_Flaw_1999 a răspuns:

Salut nu are nici o legatura camera, este vorba de toata placa telefonului, la un moment dat dupa un timp de folosire nu mai sta fixa de la cum il pui jos, pe ceva/in buzunar, nu afecteaza cu nimic doar ca se aude foarte incet ca se misca cand zdrancini telefonul.

| GeorgeAnswer explică (pentru Dgk_Flaw_1999):

Boss telefonul e abia scos din cutie. Nu are cum sa i se miște placa de baza laughing

| Madescu_Marius_Razvan_1990 a răspuns:

Aceasi chestie se intampla si la telefonul meu de la ce sa fie?

| Paul_Cristian_Heghibeli_1981 a răspuns:

Salut George, tocmai ce m.am intors din service.ul Samsung pentru aceeași problemă, se pare că este ceva normal si comun la camerele telefoanelor de ultimă generație, sunetul acela este provocat de obiectivul si lentilele camerei foto care au nevoie de spații intre ele pentru focalizare si luminozitate. Încearcă cu camera deschisă sa miști telefonul și ai sa vezi ca "țăcănitul" dispare sau se diminuează!
După ce am constatat si eu problema am verificat mai multe telefoane si au acest "țăcăit" enervant unele mai accentuat altele spre deloc contând bineînțeles calitatea camerei, cu cât camera este mai performantă cu atât "țăcăitul" vă fii mai accentuat din cauza lentilelor.