| Marynel_Manolache_S._1999 a întrebat:

Am o problema legat de telefonul meu.
Am luat un Huawei P Smart la abonament de la Orange în urma cu 2, 3 saptamani.
Astăzi am observat ca se aude un zornait în momentul în care lovesc ușor în apropierea camerei foto.
Remarc faptul ca nu am lovit bușit sau scăpat telefonul.
Ce pot face în situația asta?

4 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Daca e in garantie il poti duce inapoi pentru a rezolva problema.

| Marynel_Manolache_S._1999 explică (pentru HadesSs):

Pot solicita sa îmi înlocuiască telefonul cu unu nou?

| HadesSs a răspuns (pentru Marynel_Manolache_S._1999):

Nu o sa iti dea altul nou, o sa il duca in service sa vada ce are daca e din cauza ta sau a fabricantului. Altul nou oricum nu iti da.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomandam sa mergi in orice magazin Orange, impreuna cu factura de achizitie si certificatul de garantie pentru verificarea terminalului. Daca situatia nu poate fi remediata pe loc telefonul va fi trimis in Service, unde tehnicienii autorizat vor verificarea situatia in detaliu.

O zi buna,
Orange Helper