| AnDrEw123 a întrebat:

Am și eu o problema cu telefonul, se aude un sunet când îl lovesc în dreptul camerei din spate ca un zgâlțâit.Amic auzit ca este normal, dat am o prietena cu un a5 2016 și nu se aude, asa spune ea.Eu am un a3 2016

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Daca nu va pricepeti nu inteleg de ce va bagati fara a stii ceva.
Exact asa este si S6E al meu, daca il tii vertical, adica cu fata in sus si spatele in jos, si il misti sus-jos o sa auzi zgataitul acela.
Acela este stabilizatorul optic, care se misca la fiecare terminal, insa doar de la S6 in sus se aude fiind sticla pe ambele parti.
Din pacate nu prea ai ce sa-i faci, asa suna ea. Daca prietenelei tale nu se aude, atunci spune-i sa mai astepte putin, se va auzii.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ceva la camera. Sau ti s-a desprins ceva prin acea zona.

| iAMVi a răspuns:

Telefonul tau are sertaras pentru sim? Ca asa mi-a facut si mie un telefon, tot cum spui tu dar era de la sertarasul ala ca nu statea la fix si avea joc.

| Alyn_Corduneanu_1994 a răspuns:

S-a desfacut ceva in el. du.te la un service sa.l verifice

| ArianaAugustin a răspuns:

Lasă.l sa se încarce fara să il deschizi, dezactivează Wi-fi-ul, trebuie sa se odihnească, e firesc, nu e nici o defecțiune, mi se.a întâmplat și mie