| IoNuTz96 a întrebat:

Sa imi bag ceva in ea firma de net romtelecom, am abonamentu de 3 ani si l-am facut atunci cu viteza de 6/mb pe secunda, da eu nu prind nici macar 1 mb, ci numa 600kb/sec. angry, cum niaba sa fac sa ajung la viteza normala pe care a propus-o firma adica daca eu am facut abonament de 6 mb pe secunda, atunci sa imi bag ceva, sa imi dea 6 mega pe secunda nu 600 kb, si mai platesc si 50 lei angry. Pacat ca aici in orasu meu nu exista RDS, ca in alte orase exista, si acolo nu e gluma, prind viteza de 13 mb pe secunda RDS pot sa zic ca e cea mai buna firma, da aici in orasu meu unde stau e dezastru cu viteza la net angry. Spuneti-mi ce sa fac? ca alta firma de net nu exist aici orasu meu decat romtelecom. DAU FUNDA! x(

Răspuns Câştigător
| stefan110310 a răspuns:

Pai nu prea ai ce sa faci cu romtelecom. adica in sensul ca nu vei obtine niciodata viteza aia. linisteste-te. am avut si eu clicknet de la romtelecom cu abonament de 7 mb/s pentru care plateam 140 ron deci tu cu 50 ron stai excelent. cea mai buna parte la clicknet este ca nu prea pica. daca iti sugereaza cineva sa-ti iei modem( stick) de net de la Vodafone, Orange sau cosmote sa nu-ti iei. merge extrem de prost. problema este ca daca te-ai duce sa vorbesti cu cineva de romtelecom despre chestia asta ti-ar spune ca e de la pc'ul tau si ca ei nu sunt de vina. dar ar mai fi o solutie, daca ai nevoie neaparat si neaparat de internet sa downloadezi mult, sa cauti firme care iti ofera internet printr-o antena ca cea de la televiziune( focusat, digi) dar nu stiu daca exista la tine in localitate vreo astfel de firma si nu stiu nici ce costuri implica. In Bucuresti o astfel de firma se numeste TrendNet. Sper sa te descurci. Bafta

1 răspuns:
| Dicentiu a răspuns:

Probabil scria 6 mbps. ca sa afli viteza reală imparte la 8