| junkistul a întrebat:

Sal TPU am o intrebare ce aparatura imi trebuie pentru ca sa imi fac un studio acasa deci tot platane mixer burete special casti microfon si mai trebuie ceva?

Răspuns Câştigător
| andtim a răspuns:

Pai iti cam trebuie un calculator bun, o placa de sunet externa pe usb eventual firewire, microfon condenser, un mixer, boxe de studio(sunt destul de scumpe, dar au fidelitate mult mai ridicata decat cele obisnuite din altex spre exemplu), controller midi, panouri de spuma fono-absorbanta, plus drivere si programe, de preferat cu licenta.

2 răspunsuri:
| andtim a răspuns:

Pai ce muzica vrei sa inregistrezi?

| junkistul explică (pentru andtim):

Mai multe genuri cam 3 rap rock alternatic si dubstep