| AlessyaLove a întrebat:

Salut TPU, am o întrebare, cine știe sa ma ajute. De ce nu îmi merg filmele online de pe tlf sa le redau pe TV? Am încercat și prin hdmi și smart tv.
Merge sa pun filmul apoi după câteva secunde când se închide ecranul tlf se pune pe pauza pe TV dar filmul merge în continuare pe tlf.
Menționez ca am un Huawei P30 pro si a făcut actualizare la soft și de atunci nu mai merge sa vad filme pe TV. Ast un răspuns va mulțumesc!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cand te uiti la filme, scoate economisirea de energie (ecran).

| AlessyaLove explică (pentru Bula):

Am încercat acum, tot nu merge cred ca e de la altceva, pe YouTube merge doar pe google la filme online nu. Mersi oricum.

| Bula a răspuns (pentru AlessyaLove):

Daca ai reusit sa mearga pe YT, atunci ai avansat. De pe YT prima data se descarca filmuletul (sau o parte din el) si nu se simte intrerupere pe reteaua de internet.
Nu acelasi lucru se intampla in cazul transmisiilor live /stream-uri. Daca in ceste cazuri ai intreruperi pe internet, atunci telefonul poate sa intre in regim de asteptare si sa opreasca si transmisia de semnal spre televizor.
Vezi, ce setari de reconectare ai pentru internet, sa se faca cat mai rapid in caz de "picaj".
Totodata, ai grija sa ai semnal cat mai bun pe internet (wi-fi sau date) cand vrei sa transmiti la televizor.