| aproapeom a întrebat:

Sal TPU happy
am o problema cu google chrome...
ilò deschid si pot sa stau 4 zile ca nu se incarc a pagina...ini arata ca se incarca dar nu apare nimic...
am incercat sa il instalez din nou si nu merge...l-am dezinstalat si tot nu merge...
cine ma ajuta?
dau funda happy

16 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cum l-ai dezinstalat prima data?

| aproapeom explică (pentru neluL):

Normal...cum se dezinstaleaza un program.

| neluL a răspuns (pentru aproapeom):

DEZINSTALARE COMPLETA GOOGLE CHROME
Asigura-te ca extensiile fisierelor sunt afisate. Iata cum trebuie sa procedezi: acceseaza meniul Start > Control Panel (Panou de control), dublu clic pe Folder Options (Optiuni folder), clic pe View (Vizualizare) -> asigura-te ca este debifata caseta de selectare „Hide extensions for known file types" (Se ascund extensiile pentru tipurile de fisiere cunoscute). Acum da clic dreapta pe acest link; https://support.google.com/chrome/answer/resource/remove.txt clic pe-> Salvati linkul ca si, salveaza cu numele de fisier ca-> remove.reg (selecteaza „Toate fisierele" ca tip de fisier). Iesi complet din Google Chrome, da dublu clic pe remove.reg pe desktop, în fereastra de confirmare, da clic pe Yes (Da) apoi clic pe OK. Introduci urmatoarea comanda rapida de la tastatura: tasta Windows +E pentru a deschide Windows Explorer, în fereastra Windows Explorer care apare, introduci în bara de adrese una dintre urmatoarele optiuni:
Windows XP %USERPROFILE%\Local Settings\Application Data\Google;
Windows Vista/Windows 7/Windows 8 %LOCALAPPDATA%\Google;
Sterge folderul Chrome din directorul care se deschide. Google Chrome ar trebui acum sa fie dezinstalat.
Acum da un restart si Curata registry cu CCleaner. http://www.piriform.com/CCLEANER Din nou restart si ->
Descarca / instaleaza GOOGLE CHROME in limba Romana - http://www.google.com/intl/ro/chrome/browser/

| aproapeom explică (pentru neluL):

Cum fac sa salvez linkul si?

| neluL a răspuns (pentru aproapeom):

Click dreapta pe linkul din descriere si Save as

| aproapeom explică (pentru neluL):

Nu imi da SAVE AS.

| neluL a răspuns (pentru aproapeom):

Dar ce iti da la click dreapta?

| aproapeom explică (pentru neluL):

Cauta
cauta cu
copiaza
inspecteaza elementul

| Jipa95 a răspuns:

Salut! Sper sa te ajute foarte mult acest link : https://support.google.com/chrome/answer/113910?hl=ro
happy

| Revendicated a răspuns:

Hey,poate ai virusi, fa-i o scanare calculatorului, sau poate conexiunea ta la internet este proasta happy

| aproapeom explică (pentru Revendicated):

Virusi nu am...
internetu merge foarte bine

| attila1997 a răspuns:

E problema din windows probabil, de ce nu incerci un alt browser cum ar fi Mozila, Opera etc.

| aproapeom explică (pentru attila1997):

Opera si mozila imi merg...
numai ca mozila merge mai prost chromul mergea foarte bine

| attila1997 a răspuns (pentru aproapeom):

Atunci de ce nu folosesti opera