| AdiSt a întrebat:

Sall all...dc beculetul verde de la unitate se stinge si se aprinde? ..inainte statea aprins tot timpul iar acum palpaie

Răspuns Câştigător
| YONTU a răspuns:

Nu dai o funda? smug

10 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Masoara curentul de la priza la care este bagat calculatorul, daca nu primeste destul curent trebuie sa suni la firma (care se ocupa cu curentul) si sa le spui ca ai probleme, sau sa cumperi un ups, dar prima data eu zic sa schimbi ledul.

| AdiSt explică (pentru Reek54):

Dar PC nu are nimic...adica el poate sa mearga nu?
eu vad ca imi merge normal

| Reek54 a răspuns (pentru AdiSt):

Poate sa iti mearga deocamdata normal, dar daca nu primeste curent suficient mai mult timp incepe sa se arda componentele.
Schimba acel led si vezi daca mai face asa.

| YONTU a răspuns (pentru AdiSt):

Pai da nu? A meu are un a 1 sau chiar mai mult si nu s-a stricat!

| AdiSt explică (pentru YONTU):

A meu are 9 anilaughing)

| YONTU a răspuns (pentru AdiSt):

Nu dai o funda? smug

| YONTU a răspuns:

Salut! happy
Este normal sa se manifeste in acest fel despre care vorbesti! Nu e nimic grav; palpaie deoarece arata k klculatorul este in functiune! big grin

| AdiSt explică (pentru YONTU):

Dar de cand am pc-ul nu a facut deloc asa..doar ala rosu palpaia..ala verde statea aprins constant si acum am observat ca se stinge/se aprinde

| YONTU a răspuns (pentru AdiSt):

Nu te ingrijora... Acum m-am uitat la Unitate si nici nu palpaie; cu 1 an in urma (nu mai tin minte perioada) palpaia este ceva periodic! Isi va reveni singur, fara vreo interventie...winking

| AdiSt explică (pentru YONTU):

Aa ok
e putin enervant dar daca nu are nimic atunci e bine

| DjZen a răspuns:

Este si normal asa imi sta si mie doar ca al meu sta non stop aprins asa este setat din BIOS