| anonim_4396 a întrebat:

Sall! Am de facut un proiect in power point si vrea sa pun imagini alaturi de scris.Cum fac?

3 răspunsuri:
| atoatestiitoarea a răspuns:

Vino pe messenger si-ti explic
spaima_zmeilor@yahoo.com

| DoraDora17 a răspuns:

Deci, cauti pe google ce fel de imgine vrei. Scrii, de exemplu, pe google "albine". si o sa-ti dea result-uri(rezultate). In stanga ta, cum stai la calculator, laptop etc...e ca un tabel si acolo scrie" Harti, Web, Imagini, Videoclipuri si News (Stiri), dai la Imagini si o sa-ti apara muuulte imagini. O alegi pe cea care iti place si dai click pe ea. Apoi, dupa ce s-a incarcat dai click pe "butonul" din dreapta mouse-ului. Acolo o sa-ti apara mai multe printre care si "Copy"(Copiaza). Dai click pe acest Copy si apoi iesi de pe net. Intri pe proiectul tau si pe ce slide vrei dai din nou click dreapta si o sa-ti apara la fel, aceleasi chestii, printre care Copy, de data asta il lasi in pace si dai click pe Paste(Lipeste). O sa-ti apara imaginea. Sper ca te-am ajutat!

| manu21 a răspuns:

Da, se poate face simplu. Daca inca nu ai primit raspuns, scrie-mi pe emanuel2101@lycos.com. Specifica in titlu ca esti de la TPU, in legatura cu power point.