| Bendes a întrebat:

Sall am instalat windows 7 si pana mea XP a ramas si vreau sal in sterg pe XP cum il sterg vreau un raspuns clar direct si detaliat ca m-am saturat sa satu pe 2 Winuri!

5 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Daca ai instalat 2 Windows-uri pe 2 partitii diferite atunci e bine. E lejer asa. Intri in Windows 7, formatezi partitia cealalta cu XP, apoi tot sub Windows 7 rulezi "msconfig"(Start-->Run-->msconfig--OK) si la sectiunea Boot stergi linia cu XP, sa ramana doar cea cu 7!
Aproape similar cu ce a zis CM7YRE. Bafta! big grin

| CM7YRE a răspuns:

Pai cand il instalezi nu-i da upgrade... da-i format, ce ai tu e o intrare la windows. poti sa stergi intrarea de la my computer>properties>advanced>la sistem startup and recovery dai settings si sterg intrarea.

| andreyusnice a răspuns:

Le-ai instalat pe 2 drivere diferite...asta e prostia pe care ai facut-o.
Daca ai DvD -ul de ls win xp baga-l si dezinstaleaza-l.Bafta!

| AdiFCSB a răspuns:

Cand instalezi windowsu'l iti apare in ce partie vrei sa'l instalezi in C sau D le sterg ipe amandoua apoi le faci la loc, si cand le faci alegi cat de mare vrei sa fie partitia respectiva(c sau d) apoi dai sa'l instaleze si gata cand intri ai doar un windows si mie mi s-a intamplat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E usor reformatezi drverul pe care l-ai instalatwinking