| Sandu13 a întrebat:

Salut, am o problema cu bios-ul se tot blocheaza (incheata) cand incerc sa salvez setarile si sa ies dar daca dau (discard changes) nu se blocheaza si booteaza direct catre windows. Am schimbat bateria CMOS dar tot la fel se întâmpla. Placa mea de baza este Intel dh67bl.

Dau Funda multumesc pentru ajutor

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Dap, și eu am o problemă similară când activez SGX. Soluția: îl las pe software controlled.

| Adrian5575 a răspuns:

Setările pe care vrei sa le faci, nu sunt suportate de sistem. Ce incerci sa modifici?

| Sandu13 explică (pentru Adrian5575):

Nimic am dat doar default settings si cand am vrut sa salvez s-a blocat

| Adrian5575 a răspuns (pentru Sandu13):

Atunci cand scoti bateria, se reseteaza Bios-ul. Deci acum ai default settings.