| MyNameIsCicoare a întrebat:

Am si eu o problema! De cand mi-am instalat un joc (Gothic 2) de fiecare data cand il inchid/restartez de la buton se incarca foarte greu windowsul.Mai exact ajung la desktop, dar acolo nu mai pot face nimic deoarece orice program incerc sa deschid nu se deschide decat daca astept 20-30 min.Am dedus ca asta e din cauza ca imi ia foarte mult pana mi se deschide antivirusul si firewall-ul.Am dezinstalat din calculator vreo 100 de gb de programe si jocuri si la fel face.As vrea putin ajutor pentru ca eu sunt jucator de wow si cand iau black screen trebuie' sa restartez pc-ul de la buton...

2 răspunsuri:
| Nostradamuss a răspuns:

Ai un jaf de calculator

| stefan1707 a răspuns:

Incearca sa instalezi tune up si defragmentezi hardul sau dai in bara de start scrie pe acolo start up si stergi de acolo tot casa nu iti mai porneasca programele cand pornesti pc.mai pe intelesul tau sa nu iti porneasca automat sa le pornesti tu si ia ccleaner si ai pe acolo mai multe chesti e simplu de flolosit
scrie pe undeva registru si apoi curatare hard dupa aceea dai restart si sunt sigur ca o sa iti mearga mai bine