| dragoslogos a întrebat:

Sall TPU
Am ul laptop Toshiba si de ceva vreme nu se mai incarca bateria
Adica tinut in priza spune ca se incarca si cand il aprind scrie baterie scazuta
Acumulatorul are de la 16 la 24 V eu il tineam de 16 dar am inceput sa dau la 18 -19 -20-22-24v cu timpul
Iar acum nu se incarca deloc
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| mary4048 a răspuns:

La depanat cu el atunci.dar daca e defect cablul de alimentare?

5 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Acumulatorul are doar o valoare, n-are cum sa aiba de la 16 la 24V, ala e alimentatorul, acumulatorul = bateria de care vorbesti tu. Probabil ai folosit un alimentator universal (alea aveau posibilitatea alegerii voltajului) si ai terminat acumulatorul laptopului.

| dragoslogos explică (pentru Minks):

Asa deci nu mai e buna acea barerie din laptop? trebuie schimbata?

| mary4048 a răspuns:

Foloseste-l stand cu el in priza.ce altceva poti face?

| dragoslogos explică (pentru mary4048):

Nici in priza nu se incarca

| dragoslogos explică (pentru mary4048):

E bun cablul mersi pentru ajutor

| mary4048 a răspuns (pentru dragoslogos):

La depanat cu el atunci.dar daca e defect cablul de alimentare?