| eren a întrebat:

Vin cu urmatoarea problema. Am internet de la Click Net, si nu prea sunt multumit de serviciile oferite.
credeteti ca pot cere rezilierea contractului fara a plati taxe de reziliere?
am auzit ca s-a dat o lege noua ca consumatorul sa cere rezilierea contractului fara a plati nici o taxa, urmati urmatorul link http://www.telegrafonline.ro/......oriti.html

Răspuns Câştigător
| TAZ_2382 a răspuns:

Nup, am avut si eu aceasta problema, si nu am reusit, in contract scrie ca pot rezilia doar daca ai probleme cu internetul ( probleme tehnice si altele ) daca ai viteza mica si de asta nu esti multumit nu este de ajuns sa reziliezi contractul fara a plati taxa, stiu ce vorbesc ca eu am avut contract pe 3 ani D:, am facut si un pic de scandal dar nu am rezolvat nimic, poate daca ai pe cinveva la romtelecom? :o

1 răspuns:
| eren explică:

Nu am pe nimeni la romtelecom. dar voi suna maine pentru a imi trimite contractul pe e-mail.(eu l-am prelungit prin telefon ). si sa citesc contractul si sa vad ce zice. daca nu voi incerca sa le vorbesc frms sa imi mareasca viteza si sa imi prelungeasca contractul.si poate si putin pretul la abonament. maxim 10 ron