| clau756 a întrebat:

Sall TPU, vreau si eu niste instructiuni pas cu pas despre cum sa instalez windows xp sp3?

4 răspunsuri:
| pozeanimate a răspuns:

http://vsh.ro/tutorial/111/instalare-windows-xp-sp2/

pentru asta trebuie sa ai un cd boot
daca nu-l ai descarca unul in format.iso
il arzi pe cd de ex. cu burnaware free
la tine pentru a intra in bios ai putea sau cu f2, f11, f10, delete
depinde ce bios ai
la prima vedere pare complicat, dar nu este asa
important este sa ai cd cu driverele pentru internet, dupa instalare windows, trebuie sa pui drivere de net ca sa mearga netul
sau poti sa descarci virtual box
si cu el sa inveti a instala windows.
virtual box este un program care ajuta la sinularea instalarii unui windows

Răspuns utilizator avertizat
| Rakumm a răspuns:

Prima data faci un CD bootabil cu win xp sp3 apoi bagi CD in pc dai restart si astepti sa il booteze daca nu porneste intri in BIOS si ii dai acolo sa booteze apoi iti apare fereastra cu windosul selectezi limba apoi next slectezi partia care vrei sa fie formatata si dai next apoi astepti sa se termine de instalat happy

| clau756 explică (pentru Rakumm):

Chiar asa de simplu este?