| FlorinelDaniel a întrebat:

Sall. Vreau sa imi iau un laptop. Am gasit unul. Puteti sa imi spuneti daca are memorie mare? Memoria e de 2 gb

9 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Este destul de salbut, uite aicea unul bun la un pret convenabil, http://www.okazii.ro/......a156728526

| Jipa95 a răspuns:

Memoria aceea ram de 2gb nu este nici mica, dar nici mare, pentru un laptop decent pentru utilizare de net, muzica, filme, este perfect. Daca vrei sa il achizitionezi si pentru un joculet mai puternic, ii mai poti pune o placuta de 2gb, crede-ma ca diferentele fata de cum se misca laptop-ul, cresc considerabil.

| stlucian a răspuns:

Depinde pentru ce vrei sa-l folosesti. Daca te gandesti la jocuri e cam mica memoria RAM dar nici foarte mica.Sunt destule jocuri la care sunt suficienti 1.5 RAM. Daca ai si posibilitatea de a mai adauga sau de a schimba cei 2 GB atunci e OK.

| LTAA a răspuns:

Nu sunt ghicitoare, iar memoria pe care ne-ai specificat-o este, de fapt, memoria RAM.

| miTzuliK93 a răspuns:

Ce buget ai? Pentru ce vrei sa-l folosesti? Gaming? Lucru? Birou? Si cand zici ca memoria e de 2 GB inseamna ca te referi la RAM, este? E cam putin pentru un laptop.

| FlorinelDaniel explică (pentru miTzuliK93):

Bugetul e 1100 lei. Vreau sa il folosesc pentru. gaming si sa intru pe fb.

| lBroken69 a răspuns:

Pentru un laptop, sunt cu 4 GB RAMI, si sa ai un processor i3-2.0Ghz macar, placa video NVidia.

Răspuns utilizator avertizat
| MirelutaAlbinuta a răspuns:

Este ok 2gb ram. Ar merita mai mult dar ajunge si 2gb cu toate astea trebuie sa ti cont si de restul componentelor http://bit.ly/1vP6uyL