| Dany02042001 a întrebat:

Am achizionat sambata o tableta E-BODA Revo R80. In acea zi mi-am cumparat si roter de wireless (TP-LINK). In primele ore a inceput sa mearga cu wifi foarte bine, apoi a inceput din cand in cand sa se deconecteze de pe retea, sa inte la loc. Iar duminica si astazi a inceput sa nu se mai activeze wifi. Cand dau depe Deconectat pe Activat nu arata retele si sta 5 secunde si se da pe deconectat. Iar pe calculator si pe telefon merge fara probleme. Ce pot sa fac la tableta sa se activezi? Daca trebuie sa umblu in setari va rog ziceti-mi pas cu pas. Multumesc anticipat. Dar funda!

Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Incerca un hard reset,
setari-backup si resetare.
daca problema persista este problema la placa de retea. trebuie dusa la service

4 răspunsuri:
| Cr1st1ii a răspuns:

Incearca sa reinstalezi.

| SasNetRomania a răspuns (pentru Cr1st1ii):

Ce sa reinstaleze tu postezi doar ca sa faci posturi sau sa ajuti?

| Cr1st1ii a răspuns:

Sa reinstaleze routerul din pc.

| SasNetRomania a răspuns (pentru Cr1st1ii):

Copile tu te auzi ce zici?
a zis clar ca nu are probleme cu pcu sau alte deviceuri wifi.
pentru ce sa reinstaleze routeru?!?!?
da-ti sfaturi ca niste copii inculti.