| j0hn6 a întrebat:

Salut am achizitionat de curand un Router Wireless D-Link GO-RT-N300, toate bune si frumoase am urmat instructiunile banale oarecum la prima vedere am facut tot ca la carte am conectat cabluri tot. problema este urmatoarea eu nu am net pe pc... sau daca am am cateva secunde si dupa dispare. ca am internet de la rcs-rds. La fel si la router..se aprinde beculetul de net cateva secunde...si am net si pe pc iar cand se stinge numai am net deloc nu pot accesa siteul pentru configurare. ma puteti ajuta nu stiu ce are Va rog! Multumesc

4 răspunsuri:
| andrei690 a răspuns:

Poate ca ai o problema cu placa de retea a computerului. Se aprind beculetele alea in spatele unitatii?

| j0hn6 explică (pentru andrei690):

Da,deci se aprinde tot..si in spatele unitatii si pe router, dar am net doar 3, 4 secunde si dupa numai am...dar beculetele raman aprinse tot.

| andrei690 a răspuns:

Cablul cu net vine in singura mufa de culoare diferita de la router e ok? Daca nu merge internetul nici prin wifi nici cu mufa direct in unitate suna la provider pentru ca de la ei e o problema probabil happy

| HaSClau a răspuns:

Conecteaza mai bine mufele, daca nu merge probabil rcs-rds au cateva probleme minore, asa am patit si eu mergea netu cateva minute(5-10) dupacare se deconecta pentru 10-15 min.