| MiHai3122 a întrebat:

Salut, am incercat ieri sa vad daca merge routerul si wireless iar cand l-am bagat cum era inainte cu cablul prin pc nu mai vrea sa mearga. Am incercat tot ce era posibil, tutoriale, reconfigurari, ba am schimbat cablurile si asa etc. Acum m-am gandit sa cer ajutorul si aici, imi spune ca usernameul si parola aia isp nu sunt bune dar eu le-am bagat corect, nu e nicio problema ca nu ar fi bagate bine, dar asa imi zice si nu știu ce sa-i mai fac, acum ce sunt pe date ca asa nu faceam nimic
Poza cu problema: https://imgur.com/a/84mWOMz

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La User Name si parola primita de la ISP trebuie sa respecti intocmai literele minuscule si cele majuscule, fiindca au cod digital diferit!

| RAY a răspuns:

Ai incercat sa faci totul de la zero, resetezi acel aparat si refaci configurarea de la zero?

| MiHai3122 explică:

Am bagat bine, si da, am incercat si tot de la 0

| dannyel86 a răspuns (pentru MiHai3122):

(Linkul imgur nu pare a fi bun; cel putin, eu nu vad nimic in imagine)
In situatia ta, va trebui sa chemi furnizorul de internet, sa verifice conexiunea pe care tu nu ai putut s-o realizezi.
E clar ca ceva nu e bine daca tie iti refuza datele de autentificare.
Ori au schimbat informatiile pe care le-ai introdus tu, ori nu sunt tastate datele asa cum se cere (cum a spus si Bula). happy
Suna-i! Ei stiu mai bine cum sa te ajute!winking

| MiHai3122 explică:

Update: Am rezolvat,.nu stiu ce setare pisata era default de nu voia sa meargă (setari wan: de la implicit la clonare adresa mac locala) iar dupa asta si-a revenit